?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Тростян і Ільза.

На Покрови ся видала файна погода, то вирішили їхати у Карпати. Осіння казка , розмаїття зелених,
жовтих, червоних кольорів . Як на цім знимку - ніби з полотна імпресіоністів. Ренуар, Моне ?
Нє, на разі Canon. На пару з матінкою Природою.
Діжка меду >>
Поїхалисьмо у Славське, а далі - на Високий Верх. Славсько нас зустріло туманом. Але, поки ми потроху чалапали по дорозі, туман ся почав потроху розходити

Показалися вершечки найближчих гір, а поза ними - і мета подорожі, Високий Верх

Під ногами виднілися павутинки з нанизаними, як бісер, краплинками води

А угорі почала проявлятися, як фотоплівка, осіння краса

Залишилисьмо позаду Славсько , що ся притулило з цего боку під одною з Клив. Гори з такою назвою (Клива, Клева, Чорна Клива) є по всіх Карпатах , але звідки то ся взяло - зараз і не скажеш. Є якісь кливи у албанців чи румунів , ніби як пастуші хатки, то може якраз із волохами, що колись господарювали у горах аж під Краків, примандрували і до нас.

 Під небом - гори, а під ними - річка. Осіння Славка певно і створена для того, щоби відражати красу навколишньої природи

Перед Захаром Беркутом звернулисько уліво, щоби ся не товкти серед людей. Гугл нам пропонував дорогу а чи стежку по одному з хребтів аж до Високого Верху. Потроху підоймаємося , в долині  - крісельний підйомник і дорога попри него.

Знизу - комплекс Захар Беркут, над ним - Ільза ,а за нею Тростян . Правда, щоб він ся відрив для наших очей - треба ще троха піднятися

Що ми і робимо. Дорога веде межи відпочинкових комплексів, яких тут (то би нашим філологам - як саме чергувати у та в у цему реченні ) - "як грибів в урожайний рік" . Але - за останнім із них ся скінчила дорога і замість неї - ніц, хіба якісь козєчі ледь - видимі стежки межи буреломи петляють там, де , як вірити гуглу, мало б бути щось солідніше.
Правда, на красу це ніяк не вплинуло

Пересуваємо ноги через ріщє, важаємо щоб не згубити стежку , а подекуди і вертаємо назад, як доходимо у тупик - але все- одно ліпше як пхатися по розбитій квадроциклами дорозі, вдихаючи на повні груди аромати від їх двигунів. А так - хіба чути здалеку дзижчання моторів, ніби то надокучливі мухи.
Раптом - серед молодого лісу силует якогось чорного пана .Видивляєся у далечінь, немов господар оглядає свої маєтки

 Ще як оден господар - найвища гора , яку видно з Високого Верху . ВВ (Великий Верх -1598) з ВВ (схилу Високого Верху ).

 Ще трохи бездоріжжя - і о чудо - стежка, а разом з нею і наліпка не дереві про те, що тут велотраса. Змагання ся закінчили ще у серпні, і як би то були порєдні газди, то певно свої речі б за собов прибрали, але то що знаки ся лишили - нам було тільки на руку, - по них без проблем вийшли з лісу аж на полонину перед горою.

Це ще лісова дорога

А тут - вже ся відкрили гори навколо Славська. Татарівка в осінніх шатах.

Тростян. Назва можливо з румунської - сумний, похмурий. Ну як тут не згадати рицаря печального образу, Трістана - і його кохану - Ізольду, яка близенько від Тростяна ся перетвоила в Ільзу?

Погляд згори на Славське в різних конфігураціях оправи - тут Клива і Татарівка

А тут - Менчіл (ще єден румун , по їхньому це просто гора, пагорб) і Клива

Далеко за Кливою видніє ся Парашка - найвища гора , що ся повністю знаходить у Львівській області

Хтось файно файку си запалив. За димом на горизонті - Пікуй - то вже просто найвища гора на границі Львівської а Закарпатської областей

Місцеві Близниці. То не то, що на Свідовци - але що є, то є.

На полудневому Заході - вал Боржави

а просто перед очима - Високий Верх. На него і прямуємо

Вид на верхню станцію кріселки з Високого Верху як приклад відцивілізованих Карпат


Панорама з вершини місцевого ВВ - на схід

південний схід, продовження хребта - тягнеться на границю з Закарпаттям, найвища гора на закінченні - Чорна Ріпа (1277)

Верхня Рожанка - ся притулила під Горою

по другу сторону- порохи від квадроциклів. Та і вся долина виглядає запорошена )

Хатки Волосянки

Карпатські бурлаки

Просто осінь - власне, за цею красою ми сюди і підоймалися
-----------
--------

Потроху йде до заходу , на небі виднієся місяць - то і йдемо  в долину, щоб успіти на електичку до Львова

Два дубки


Тростян і Менчіл.

То, що ся лишило від дев"ятисила. Але  як кому треба inmigrante - то з собов взєвім , на насіннє піде.

Тут, власне, Тростян і Ільза . Кобіта спереду.

Менчіл. Як ще ся возивім на нартах, то надавав перевагу саме Менчілу (Грабовець) перед розкрученим Тростяном - хай може менше розмаїття у трасах, зате набагато вільніше . Ночувалисмо переважно у світлої пам"яті пана Миколи - і звідти на витяг до самого вечора , деколи і тижнями, на студентських канікулах.


Осінньо -вечірні пейзажі , по дорозі до Славська
----------
--------------
-----------------

Славсько . За 7 годин ніц ся не змінило - хібо світло падає з іншого боку

Ще раз погляд на Високий Верх - на цей рік востаннє

Лижки дьогтю
1 лижка - зраня так спішивімси, що поїхав у гори в майже нових мештах . Аже у Пустомитах зауважив, що на ногах щось не так, як мало би бути - але нічого, день витримали і вони, і мої ноги.
2 лижка - вже як виходили з лісу, то натрапили на таку місцину - повністю здерте трав"яне покриття на досить великій території- певно вирівнювали схил для лижних трас. То спочатку вирубали карпатський ліс, а тепер вже і карпатський чорнозем пішов у дію )


3 лижка - Захар Беркут позиціонується таким собі місцевим Буковелем - і в принципі, все ОК - хоч людей і багато, але достатньо чисто і без лишнього шуму. Крім одного. Квадроцикли і інші позашляховики. І шум тут не найгірше. Столи , які понаставляли для культурного споживання, за пару метрів від запилюченої і засмердженої траси. Ну ніяк не можуть люди від бензину з порохами. Не можу зрозуміти - ну нащо їх у гори тєгнути , дали би під це пару кар"єрів - і хай би їздили там до усрачки.

----------------------------
3, але вже не лижка, а полумисок - то дорога додому. Наша києвоцентричне керівництво чесно кажучи, дістало.
Не знаю, чим пояснити, що зменшується кількість вагонів у потязі Львів - Рахів до 4-х, і разом з тим в об"їзд Львова пускають збитковий Київ -Рахів з 10-ма вагонами. Так само - яка причина в урізанні Львів -Мукачево всього до 3-х днів на тиждень і 4-х вагонів? Відповідно, всі люди, що на суботу - неділю приїхали в Карпати, вертали в неділю увечері.
В Славську юрма люду ледь ся втиснула в ті 4 вагони, а в Скольому - вже нє. Люди заблокували рух поїзда поки зі Стрия не дали додатковий. І розумієш - що так буде і далі, і ніц ся не змінить. Бо кому то тре, на того ся не зважає. Іншим також тре, відповідно - мусиш ся посунути.  Або...